autor: | 25. dubna 2024 | Akce školy, Aktuality

22.4. Den Země

Co je to Den Země?

Každoročně tento den upozorňuje na ekologické hrozby, učí recyklovat odpad a chovat se zodpovědně k životnímu prostředí.

U nás ve škole to každá třída pojala po svém.

Prvňáčky vítala hned při příchodu do školy písnička s doprodným videem o naší planetě. V rámci výuky pak pracovali ve skupinách a zamýšleli se nad různými tématy k prospěchu Země. Nejlepší však byla „pátračka“. Proč nejlepší? Protože byla venku na čerstvém vzduchu, kde krásně svítilo sluníčko. Děti už toho hodně z této oblasti znají a pokud jim vše půjde tak super i v praxi, Země jim to určitě vrátí.

Druháčci toho na Den Země stihli opravdu hodně: práci s textem, kvíz, třídění odpadu i Lapbook – vše se točilo kolem tématu: Jak co nejvíce pomoci naší krásné modré planetě. Tak snad nám něco v těch našich hlavičkách zůstalo .

Třeťáci – Ranního sněhu jsme se nezalekli, 220 stromů zasadili a Den Země oslavili.

Den Země čtvrtá třída strávila skupinovou prací. Každá skupina se věnovala určitému tématu – vodě, lesům, pralesům a rostlinám. Poté svá témata prezentovala před ostatními žáky. Společně pak vytvořili plakát.

Páťáci se zamysleli, co se Zemi líbí a co ne. Zjišťovali význam různých pojmů – recyklace, upcyklace, biomasa, bio zemědělstvi a další záludnosti. Nakonec pátrali po významu různých piktogramů z obalů.

V šestce se řešily slovní úlohy a převáděly se jednotky. V hodinách VV se žáci zamýšleli nad dobou rozkladu jednotlivých odpadků.

7.třída Morseovkou luštila dnešní událost, na chodbě děti sbíraly zajímavosti o Dni Země , připravily si prezentaci.

Žáci 8. a 9. třídy tvořili myšlenkové mapy v hodinách jazyků. Devítka si v rámci VV vytvořila komiks s tématem: „Jak mohu pomoci Zemi já?“

Podepsáni: MY všichni ze ZŠ Dubá