Dopravní výchova aktivně

autor: | 1. listopadu 2021 | Akce školy, Aktuality

Dne 26.10. si děti užily perfektně připravený program v rámci dopravní výchovy. V tělocvičně na ně byli nachystaní deváťáci se svými různorodými stanovišti. Jak správně přecházet? Jaké oblečení si vzít v mlze? Jaké jsou základní dopravní značky? Takovéto úkoly a ještě jiné podobné děti zaměstnaly na dobrou hodinu. Akce je bavila a kdyby mohly, pokračovaly by druhým kolem. Moc děkujeme.

Mgr. Jana Konopáčová

Součástí základního vzdělávání je i dopravní výchova. Tematicky zaměřený den proběhl u nás ve škole před podzimními prázdninami. Žáci si tak zopakovali, případně prohloubili, znalosti právě s touto tématikou.

Pravidla chodce, výbava cyklisty, dopravní značky, přivolání pomoci atd. si zopakovali žáci společně ve třídách a dále pak v tělocvičně pod přísnou kontrolou deváťáků.