Dopravní výchova

autor: | 22. ledna 2024 | Akce školy, Aktuality

V pátek 19. 1. čekalo nás, všechny žáky 1.stupně ve škole překvapení. Místo stálého rozvrhu byl projektový den s Týmem silniční bezpečnosti z Liberce – s projektem – Markétina dopravní výchova. Posláním tohoto projektu je snížit dopravní nehodovost a množství zraněných na silnicích.

Během dopoledne jsme prošli čtyři stanoviště – CHODEC, CYKLISTA, SPOLUJEZDEC V AUTĚ A PRVNÍ POMOC. Mnoho nového jsme se naučili, zopakovali, ale hlavně vyzkoušeli na vlastní kůži – připoutat se v autě, proč používat autosedačku/ podsedák, jaká je povinná/ nepovinná výbava kola, jak si správně nasadit cyklistickou přilbu, proč používat reflexní prvky na oblečení, jak přivolat první pomoc… Zkusili jsme si i ošetřit tepenné krvácení a na figuríně nepřímou masáž srdce. Po skončení jsme obdrželi drobné dárky, za které moc děkujeme.