Druháci v knihovně

autor: | 15. dubna 2016 | Akce školy, Aktuality

Druháci v knihovně

1. dubna jsme se vydali do městské knihovny v Dubé. Jelikož v naší třídě je pouze pár čtenářů, kteří knihovnu navštěvují, chtěli bychom to zlepšit. Proto jsme se do knihovny vydali, abychom poznali a zjistili, co pro to musíme udělat. Po příchodu se nás velmi ochotně ujala slečna Lucie Heringová a vysvětlila nám, jak se můžeme přihlásit a získat průkazku, jaký je roční poplatek, otevírací doba, jakým způsobem jsou zde knihy evidovány. Také jsme se dozvěděli, že se zde nachází přibližně 7 000 knih a různé časopisy. Prohlédli jsme si oddělení pro dospělé, slečna Lucka nám vysvětlila , že knihy jsou vpředu označeny písmenem B – beletrie pro dospělé, pro nás děti písmenem M – mládež. Další rozlišení najdeme na hřbetu knih v podobě proužku – červený – pohádky pro děti, černý pro starší čtenáře. Knihy jsou seřazeny abecedně podle příjmení autora. V každé knize se nachází razítko dané knihovny. Po získání těchto informací jsme si mohli z dětského oddělení vypůjčit knihy a časopisy. Uvelebili jsme se v čítárně a začetli se do pohádek, ale i časopisů. Jen škoda, že nám čas tak rychle uběhl.

Děkujeme slečně Heringové za poučné a poutavé seznámení s knihovnou a za její ochotu.

Druháci s p. uč. Kadlečkovou

Zde jsou odezvy žáků:

Hodně se mi tam líbilo, prohlížel jsem časopisy a knihu Ledové království, mají tam moc hezké knížky. Míša Pabiška

Už vím, jaké by to bylo, kdybych neuměla číst. Bylo by to hrozné, nemohla bych si přečíst ty krásné knížky a časopisy. Bára Malčíková

Četla jsem tam Barbi, odpoledne si ji půjčím. Adéla Šepsová

V knihovně se mi líbilo, prohlédl jsem pár časopisů a knih. Moc se chci přihlásit. Vojta Stránský

Četl jsem si tam o člověku a zdravé výživě. Mají tam sedm tisíc knih, moc se mi tam líbilo a chci se přihlásit. Matěj Kocourek

DSCN6624 DSCN6626 DSCN6627 DSCN6628 DSCN6632 DSCN6634 DSCN6637 DSCN6639