Ekoškola Dubá v „zeleném“ ….

autor: | 2. prosince 2020 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Ekoškola Dubá  v „zeleném“

Od  školního roku2020 -2021 mají všechny Ekoškoly v ČR /tedy i naše škola /  možnost získat tři stupně mezinárodního ocenění.

Jedná se ocenění za projití Bronzové cesty, Stříbrné cesty a ocenění nejvyšší za projití Zelené cesty = získání Zelené vlajky (původně titul Ekoškola).

Naše škola je v mezinárodním programu zapojena od roku 2006 a v roce 2008 získala titul Ekoškola poprvé, dokonce jako první základní škola v Libereckém kraji.

Od té doby obhájila titul Ekoškola už třikrát, v pravidelných čtyřletých intervalech.

V roce 2020 má titul obhájit počtvrté. Vzhledem k novým kritériím a nově zavedenému systému hodnocení zapojených škol se naše škola bude ucházet o titul nejvyšší, tedy o titul Zelená škola.

V současné chvíli proběhla konzultační návštěva zástupce programu Ekoškola s koordinátorem naší školy a koncem ledna 2021 proběhne audit /návštěva/ zástupců mezinárodního projektu Ekoškola a naše aktivní obhajoba přímo v běžném školním režimu.

Zelená cesta vede k získání titulu Zelená škola (dříve titul Ekoškola) a je téměř totožná s cestou, která doposud vedla  získání titulu a zelené vlajky.

Být nositelem Zelené vlajky ukazuje, že skrze plně realizovanou metodiku 7 kroků u dětí rozvíjíme schopnost a ochotu aktivně a samostatně zlepšovat životní prostředí a ovlivňujeme tak i celou naší školu.

Zelenou vlajku a další insignie následně škola dostane při slavnostní ceremonii

v červnu 2021.

Držte nám pěsti, jdeme do toho!