Ekotým v Ekoparku

autor: | 20. září 2020 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Ekotým naší školy v počtu 23 dětí se vydal ve čtvrtek na ekovýpravu do Ekoparku Liberec. Čekala nás naučná stezka Čtyři živly,  zakončená hledáním pokladu ve sklepení jen za mihotavého světla lucerničky. Každý si našel svůj zlatý valounek. V dílničce si děti mohly vyrobit cokoliv, jen jim nikdo nemohl pomáhat. Tak zatloukaly, malovaly, utahovaly a lepily.  Krmení koz z vlastnoručně připraveného kornoutu z listu bylo mimořádně úspěšné. Kozičky měly bříška jako balónky.  Bahnitý chodník nejprve všichni obešli, ale stačila jedna odvážná ekotýmačka Alenka a už tam přišli další.

Jo, náš ekotým je nebojácný. Keřové bludiště, houpací síť, ekozáchody, kuličkování, hraní na dřevěné válce, na to všechno už teď rádi vzpomínáme. Bylo to prima.