Exkurze do jaderné elektrárny

Myslíte, že to není v dnešní době možné? Opak je pravdou!  Přestože sedíme doma ve svém pokoji pohodlně na židli už několik týdnů, v pátek 12.března 2021 se 9.třída účastnila virtuální exkurze do jaderné elektrárny Temelín. Stačilo se kliknutím připojit k on-line prohlídce. Žáci se dozvěděli, jak taková elektrárna vypadá a funguje. Paní průvodkyně je za pomoci nejrůznějších aplikací a 3D modelů provedla provozem elektrárny a představila princip výroby elektrické energie. Všichni se tak dostali do míst, kam se nejen veřejnost, ale i většina zaměstnanců nedostane.

Výklad byl názorný, srozumitelný a vyčerpávající. Žákům se tento způsob exkurze velice líbil. Děkuji všem, kteří se do této akce zapojili, za super hodinu.

Mgr. Miroslava Sochová

 

Zdroj obrázků: https://www.svetenergie.cz/