Hajání, spinkání …

autor: | 19. září 2023 | Akce školy, Aktuality

Naši prvňáčci mají za sebou první velké společné dobrodružství, a sice přespání v úplně prázdné škole. Ve čtvrtek odpoledne vyrazili k Mlýnku na pořádnou opékačku. Cesta utíkala, protože mrňata mají v sobě tolik energie, že mi dospěláci se musíme sakra pořádně nadechnout, abychom s nimi udrželi krok.

Na Mlýnku, kromě opékačky, spolu utužovali kolektiv v podobě her.

Po návratu do školy se už všichni těšili na kino a popcorn. Někteří usnuli ještě před začátkem filmu, většina v průběhu a vytrvalci (3) až pod přísným dohledem paní asistentky v pozdějším hodinách.

Budíček byl celkem brzy, právě vytrvalci nás vzbudili ráno v pět . Nakonec jsme v našich spacáčcích vydrželi alespoň do půl sedmé .

Sbalit, vyfotit na tablo, nasnídat a hurá na autobus, který nás odvezl do České Lípy. Tam jsme měli navštívit výstavu, která se bohužel z důvodu nemoci zrušila .

Možná nám to až tak nevadilo. Stihli jsme pořádnou (prý kočárkovou) zmrzku,kterou někteří ani nezvládli dojíst .

Společný čas jsme si moc užili a určitě si naše spaní ve škole brzy zopakujeme .

Rodičům děkujeme za důvěru, podporu a samozřejmě i dobroty .

Prvňáčci, paní učitelka Janča, paní asistentka Renča a paní vychovatelka Treutnerová

Ve škole jsme spali z pátka na sobotu.

V pátek jsme přišli do družiny a všichni se přivítali, potom paní učitelka vymyslela společenské hry, které nás snad trošku spojili.

Po všech těch hrách jsme šli konečně ven. Kluci připravili sezení a gril. Ugrilovali jsme si buřty, klobásy a hermelín. Po jídle si šli kluci chvilku kopat s míčem a potom jsme si zahráli na schovku, ta nás bavila moc, všichni jsme měli dobré schovky .

Byla spousta zábavy, všichni si povídali a smáli se.

Potom jsme šli do školy odpočinout si a zahrát si další hry, někteří hráli hry a někteří byli na telefonu atd… Večer jsme šli nahoru do třídy a paní učitelka nám pustila horor, tak jsme koukali. Když to skončilo, tak jsme se strašili, lekali a báli se jít sami na záchod.

Po hororu jsme přišli zase dolů do družiny. Někteří šli hrát hry a někteří si zalezli do merkurárny a pouštěli jsme si písničky. Chvilku jsme poslouchali a potom za námi přišla paní učitelka a řekla nám, že je konec a že si máme jít udělat hygienu a jít spát.

Spát jsme ale nešli. Začali jsme se tam smát a dělat kotrmelce a další neplechy.  Paní učitelka pak přišla a čekala, než usneme. Moc se nám to líbilo a určitě bychom chtěli spát ve škole znovu a ve větším počtu.

DĚKUJEME!

Terka Mertinová + IX. třída