Jak jsme sázeli palmu

autor: | 25. září 2023 | Akce školy, Aktuality

Nejdříve jsme si šli všichni koupit zeminu k panu Krupičkovi. Měli jsme na ní vozík, protože bychom tak velký pytel neunesli. Pak jsme se vrátili na školní dvůr. Každý dostal květináč a paní učitelka nám ukázala, jak palmu zasadit. Všechny palmy nám namnožila paní učitelka z jedné, kterou dostala. Ve třídě jsme si pak k palmě vytvořili cedulku s návodem na pěstování (s QR kódem a piktogramy). Víme, že má ráda sluníčko, ale ne to polední. V létě jí můžeme pěstovat venku, ale na zimu musí do tepla. Také jí máme rosit listy a v zimě umožnit, aby ji zemina vyschla. Až jí budeme přesazovat, použijeme vysoký květináč. Teď se budeme každý o svou palmu starat. Některým už vyrostly i nové lístky. Sázení nás moc bavilo.

Páťáci z Áčka