Jak jste daleko Pribiňáci?

autor: | 22. června 2021 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Jak jste daleko Pribiňáci?

Vzájemná spolupráce s ekoškolou ve Zlatých Moravcích nabírá na obrátkách. Nápady se hrnou, výměna zkušeností probíhá on-line.

Posledním nápadem bylo spočítat vzdálenost mezi školou v Dubé a školou na Slovensku/Pribinkou/.

Úkolu u nás se chopili páťáci na hodinách matematiky. Rozdělili se nejprve do skupin a vylosovali si dopravní prostředek, kterým do Pribinky pojedou.Trasa Dubá – Pribinka byla rozdělena na úseky Dubá – Praha, Praha – Brno, Brno – Bratislava, Bratislava – Pribinka.

Autem se vypravili na cestu Pepegy, naměřili 531,3 km.

Autobus si vybrala Košťata, 568 km spočítali.

Mimoňáci vyrazili na kole, ujeli 637,1 km.

Farmáři šli pěšky, málem prošoupali boty, 704 km.

Lovci dokladů jeli vlakem, ale z Dubé do Prahy zvolili autobus, protože z Dubé koleje nevedou☹614 km.

No a protože šlo o matematiku, čísla se zaokrouhlovala, sčítala a převáděli se jednotky.

Výsledkem byla zábava, počítaní trochu jinak a užitečné informace pro naše kamarádství na dálku.

Jsme zvědaví, jak počítali na slovenské straně😊