Lesem nelesem

autor: | 26. dubna 2013 | Akce školy

Dne 25. 4. se sedmá třída ZŠ Dubá, která se pyšní již léta titulem Ekoškola ,vydala do lesa.

Ne však doslova.

Vydali jsme se na akci Vlastivědného muzea Česká Lípa s názvem Lesem nelesem, která byla věnována Dni Země.

Vedle  prohlídky  výstavy – „Tradice a současnost myslivosti“, jsme se zaposlouchali do lesnické hudby trubačů SLŠ a SOŠS Šluknov. Nevynechali jsme ani  přednášky na téma – „Kamzíci v severozápadních Čechách“ a „Dřeviny v lesích ČR“.

Odpoledne jsme v prostorách zahrady úspěšně plnili různé vědomostní a dovednostní úkoly, za které jsem získali drobné odměny.

dřevorubec Kája

A na  závěr jsme si prohlédli výstavní prostory s živými i neživými exponáty muzea v České Lípě.

Akce se všem líbila,zúčastnil se i náš nevidomý Tomáš, který se spolu s asistentkou sl. Janou Pravdovou doslova „kochal“ vystavenými exponáty.

Tomáš krotitel medvědů

Myslím, že právem patří organizátorům naše pochvala.

TU: Mgr.Veronika Zítková