Listopad ve školní družině

autor: | 6. prosince 2023 | Akce školy, Aktuality

LISTOPAD  V ŠD 1

Měsíc listopad začal sportováním v tělocvičně, kde žáci museli zdolávat překážkovou dráhu. Na síť na chodbě malovali dráčky ozdobené krepovým papírem. Nezapomínáme na zvířátka v chovatelském kroužku a na želvu Evžena, pro kterého máme vždy něco dobrého na zub. Také proběhla společná akce -stavíme ze stavebnic. Žáky to bavilo a vznikly pěkné výtvory. Do Šatlavy jsme vyrobili stromeček s ozdobami ze slaného těsta. Malování temperovými barvami je moc bavilo. Také jsme malovali ozdoby na stromek ve vestibulu školy. Všichni byli šikovní a připraveni na adventní čas.

vych.  Lenka  Treutnerová

Listopad v ŠD 2

Listopad byl náročný měsíc. Dlabali jsme dýně, poté jsme uskutečnili ve vestibulu školy výstavu dýní. Během teplejších dnů jsme chodili ven, když se ochladilo malovali jsme ovoce a zeleninu temperovými barvami. Pak ale již nastal čas příprav na Vánoce. Do Šatlavy jsme vyrobili velký adventní věnec a svíčky – vše z papíru. Na velké papíry jsme malovali perníčky, kterými jsme vyzdobili školní chodbu. Z kartonu jsme vyrobili ozdoby, kterými jsme ozdobili stromeček na dveřích do ŠD. Ze sádry jsme odlévali hvězdičky, na které se po nabarvení zlatou barvou přilepil magnet.                                       Celý týden od 20. do 24. listopadu probíhala přehlídka staveb ze všech možných družinových stavebnic. V neposlední řadě také v družinách proběhla dopravní výchova a v OČMS jsme si s dětmi povídali o integrovaném záchranném systému. Prosinec nás nezaskočí, čekají nás tradiční Vánoční dílničky a besídka. Zkrátka na Advent jsme připraveni a těšíme se na něj.

Krausová, vychovatelka ŠD