Martin

autor: | 12. listopadu 2021 | Akce školy, Aktuality

Čtvrteční dopoledne jsme věnovali sv. Martinovi. Nejprve jsme zhlédli legendu o jeho životě, popovídali si o dobrých a špatných vlastnostech (hlavně těch našich vlastních). Poté jsme si přečetli několik pranostik, které se s tímto dnem pojí. Někteří z nás už zapomněli, co slovo pranostika znamená, a tak nám paní učitelka dovolila, najít si informaci během přestávky na mobilním telefonu. Zjistili jsme, že se jedná o drobný útvar lidové slovesnosti. Předpověď týkající se určitých dnů či období. Nejznámější pranostikou je, že Martin přijíždí na bílém koni. Tato pranostika se bohužel nenaplnila již 14 let. Společně jsme se zamysleli, co je možnou příčinou.

Celé dopoledne jsme všichni s chutí pracovali, společně doplňovali neúplné texty, zařazovali finanční gramotnost, kresbou zdobili tabuli i naše pracovní listy. Ani jsme nevnímali, kolik se toho vlastně učíme.

Odměnou za naši práci byly svatomartinské rohlíčky, které nám každoročně peče naše paní učitelka. Příští rok si je prý upečeme společně.

Shrnutí v jedné větě:

Janča: Takové dny pro ně připravuji velice ráda.

Pepča: Byl to dobrý den.

Adélka: Den byl super, shlédli jsme legendu o sv. Martinovi.

Natálka: Včerejší den se mi líbil, vyráběli jsme husy, kreslili jsme a měli jsme svatomartinské rohlíčky.

Vojta: Včerejší den byl super, četli jsme komiks o Martinovi.

Renča: Včerejší den se mi moc líbil, zvláště proto, že mi připomněl už zapomenuté znalosti.

Míša: Včerejší den byl super, povídali jsme si o svatém Martinovi.

Sofča: Celý den jsme se učili o Martinovi a paní učitelka nám upekla rohlíčky.

Čtvrťáci