Masopust

autor: | 26. února 2019 | Akce školy, Aktuality

Masopust neboli fašank je třídenní svátek, po němž následuje čtyřicetidenní půst, který končí Velikonocemi. Naši předkové si vydatnou hostinou a mimořádně rozverným masopustním průvodem zpříjemňovali dlouhé zimní období před dlouhým obdobím půstu. Pestré maškary předvedla i Základní škola Dubá, která se zapojila do příprav a následně do průvodu. Společně s rodiči prvňáčků připravila paní učitelka Pancová zástup veselých masek. Zapojili se i deváťáci, kteří před akcí spali ve škole a své masky si vyráběli dlouho do noci. Paní učitelka Pytlounová společně s paní vychovatelkou Krausovou na vše dohlížely a pomáhaly k parádnímu výsledku. Ranní probuzení bylo příjemné, protože nás překvapila paní zástupkyně a přinesla vynikající snídani.

Celkem se zapojilo hodně dětí i z jiných tříd. Jako každý rok nechyběla paní učitelka Matějková, paní učitelka Konopáčová a naše skvělé asistentky se svými dětmi a v originálních maskách.

Celá akce dopadla na jedničku a teď už jen:

„Hola hou, MASOPUSTI příští rok… opět půjdou.“

Děkujeme rodičům za spolupráci.

Jana Pytlounová, Jana Pancová