Matematický klokan 2023

autor: | 26. března 2023 | Akce školy, Aktuality

Březen je označován jako Měsíc knihy. Pro žáky naší školy je to ale měsíc, ve kterém probíhají různé vědomostní soutěže.

Jednou z nich je i Matematický klokan. Klání pro žáky, kteří mají rádi zajímavé úlohy. Kromě 1.třídy se mohou účastnit všechny ročníky, a to ve čtyřech kategoriích: Cvrček (2. + 3.třída), Klokánek (4. + 5. třída), Benjamín (6. + 7. třída) a Kadet (8. + 9. třída). První postupové kolo proběhlo v pátek 17.března. Žáci museli prokázat nejen dobrý úsudek, ale i znalosti „kupeckých počtů“, protože při řešení není dovoleno používat žádnou „nápovědu“ ve formě tabulek, kalkulaček apod. Povoleny jsou jen vlastní vědomosti.

A jaké máme vítěze?  V kategorii Cvrček, kam patří ti nejmenší, byla nejlepší Hanička Šperlová z 2.třídy. Nejúspěšnější v kategorii Klokánek se stala Nela Štveráčková z 5.třídy.

Mezi staršími žáky v kategorii Benjamín nejlépe uspěl Matyáš Veselý ze 7. třídy a v kategorii Kadet určené pro nejstarší žáky zvítězil Vojta Stránský z 9. třídy.

Všem řešitelům děkuji za účast a doufám, že se příští školní rok opět do Matematického klokana zapojí.

Mgr. Miroslava Sochová