Na Dubsku je krásně

autor: | 10. listopadu 2023 | Akce školy, Aktuality

Na Dubsku je krásně

V pondělí 30.10. 2023 jsme při projektovém vyučování zaměřili na vyhledání informací a zajímavostí o místech, kde bydlíme. Vytáhli jsme naše třídní notebooky a pátrali jsme na internetu (a nakonec i v Kronice města Dubá). Nejprve jsme si našli, jaké kulturní památky se v Dubé a jejím okolí nacházejí. Každého zaujala jiná. Někteří ani netušili, co všechno tu máme. Pak jsme zkoumali možnosti ubytování, včetně ceníků. Také jsme si pročítali, jaké aktivity nabízí autokemp Nedamov. Někoho zaujal minigolf, někoho rybaření a všechny fotbálek. Nakonec jsme na internetu pročetli tipy na výlety. Některé nás zaujaly natolik, že se na ně vypravíme, až bude zase hezky. Vše, co jsme se dověděli, jsme zpracovali do informačního letáku, který by měl lákat turisty. V další části vyučování jsme zjišťovali, co se píše o nás, naší škole a dění v našem městě v kronice. Prozkoumali jsme konkrétně rok 2019, kdy jsme nastoupili do školy a stali se z nás čtenáři. Zavzpomínali jsme například na akce, které toho roku byly a spočítali, kolik se narodilo a kolik umřelo občanů, jaké bylo v tom roce počasí a jaké sporty jsme mohli provozovat. Nakonec jsme si celou kroniku prohlédli. Práce nás moc bavila.

Páťáci z Áčka, paní učitelka Veronika a paní asistentka Žaneta