Na návštěvě u seniorů

autor: | 24. února 2024 | Akce školy, Aktuality

Ve středu 21. února jsme se vypravili za dubskými seniory do jejich klubu. Dituška Hendrychová zahrála na flétnu skladbu, kterou si na toto setkání připravila a všichni jsme zazpívali a částečně zatančili písničku Tři citrónky. Potom jsme si povídali o tom, co nás nejvíc potěší, co nám dělá radost a co nám chutná. Nejvíce bylo překvapivě milovníků koprovky. Také jsme si říkali, jaké by kdo chtěl být zvíře. A při tom jsme se dověděli, že delfín se v životě moc nepředře, protože minimum času věnuje shánění potravy a zbytek dne si jen tak užívá. Tak jsme se všichni chtěli narodit jako delfín. Nakonec jsme si všichni ještě zazpívali, tentokrát za doprovodu kytary, na kterou hrál pan Hora a vozembouchu. Ten patřil také panu Horovi a půjčil nám ho. Nepřišli jsme s prázdnou, vyrobili jsme ve škole dárečky – záložky do knížky. A domů jsme si také něco odnesli, voňavou levanduli a velikonoční slepičky. Ale hlavně dobrou náladu. Odpoledne nám hrozně rychle uběhlo a při cestě domů, se děti ptaly, jestli za seniory zase někdy půjdeme. Podle toho soudím, že se jim posezení líbilo. Doufám, že i my jsme potěšili a zpestřili odpoledne i našim seniorům.

Páťáci, Veronika a Nina.