Obrovský úspěch

autor: | 26. května 2022 | Akce školy, Aktuality

Úspěch – 6.místo v okrese!

Zapojili jste se někdy do řešení Archimediády? Pokud ano, tak jistě se mnou budete souhlasit, že je to náročná soutěž. Nejdříve musíte vyřešit školní kolo. Jestliže úspěšně zvládnete tuto část, postupujete do kola okresního, což představuje řešení dalších příkladů, které zahrnují témata probraná do prvního pololetí 7.třídy: hustota, dráha, rychlost, čas, skládání sil, páka, Archimédův zákon. Úlohy nejsou vůbec jednoduché, což dokazuje i velice nízká účast. Do okresního kola se zapojily pouze čtyři školy a mezi ně patřila i ZŠ Dubá.

Naši školu reprezentovala žákyně 7.třídy Alena Tomsová. Sice neobsadila pomyslné stupně vítězů, ale 6.místo na okrese je velice pěkné umístění. Gratulujeme.

Mgr. Miroslava Sochová

A co na to Alenka?

Olympiáda byla super i přesto, že byla trochu složitější. Počítali jsme spousty příkladů. Během soutěže se nám věnovali čtyři milí učitelé, kteří nám později příklady zkontrolovali. I když jsem skončila na 6.místě, jsem ráda, že jsem olympiádu absolvovala. Už teď se těším na příští ročník.

Děkujeme paní učitelce Mgr. Mirce Sochové za přípravu Alenky do soutěže.

Děkujeme Alence za skvělou reprezentaci naší školy.

Jana Mašková