Ovoce a zelenina

autor: | 26. ledna 2023 | Akce školy, Aktuality

Ovoce a zelenina do škol

Žáci naší školy jsou zapojeni do projektu Ovoce a zelenina do škol. Cílem tohoto projektu je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny.

Děti tak mají možnost ochutnat spoustu druhů ovoce a zeleniny, včetně druhů z exotických zemí. Když se ochutnávka stane součástí výuky, neodnáší si děti uspokojené pouze chuťové pohárky .

Na vlastní kůži to dnes zažili páťáci. V češtině prezentovali své práce týkající se exotického ovoce připraveného na ochutnávku, odpovídali na záludné otázky paní učitelky, doplňovali slova k větám na tabuli. Pracovali také s tablety, kde vyhledávali např. význam slova EXOTIKA. V matematice si zopakovali jednotky hmotnosti, odhadovali, převažovali….U odhadu jsme se opravdu nasmáli. Ten ještě musíme hodně trénovat. Potom už přišla na řadu ochutnávka, která byla . Poslední dvě vyučovací hodiny jsme se vrátili z exotických zemí k nám domů a o výtvarce přelétli balóny nad krásami České republiky.

Mgr. Jana Pancová a páťáci