Ozdravný kurz

autor: | 21. září 2020 | Akce školy, Aktuality

Třeťáci na ozdravném kurzu

Na ozdravný kurz do Podvrší jsme vyrazili začátkem září. Podvrší je místo v krásném kraji pod Ještědem, obklopené lesy. Právě samota byla prioritou výjezdu. Odpočinout si od různých nařízení, roušek, negativních zpráv…Učit se v přírodě, teorii spojit co nejvíce s praxí.

Celý týden byl moc prima, užili jsme si spoustu legrace, posílili vztahy mezi sebou. Poznali mnoho krásných míst v přírodě, nachodili nespočet kilometrů, nasbírali houby, usušili je a těšíme se na nějakou dobrotu, na kterou nás teta Naďa jistě  pozve.

Okolí je opravdu krásné. Vyrazili jsme například  na vodopád u Chrastné, do Lesoparku Horka. Zjistili jsme, kde pramení Ploučnice, řeka, která protéká nedalekou Českou Lípou.

Na celý den jsme si zapůjčili koloběžky a po cyklostezce, která vede mezi lesy, drandili co nám síly stačily.

Na rozlučkový večer dorazil Honza Popleta, který se postaral o bezva zakončení našeho pobytu.

Už teď se těšíme na příště.

Žáci třetí třídy, ZŠ Dubá