Pangea 2023

autor: | 15. února 2023 | Akce školy, Aktuality

Po dvouleté pandemické pauze se naše škola opět účastnila mezinárodní matematické soutěže s názvem Pangea. První ročník proběhl již v roce 2013 a od té doby se tohoto klání každoročně účastní základní školy a víceletá gymnázia po celé České republice. Pro každý rok jsou zvolená jiná témata, aby se soutěže mohli účastnit žáci opakovaně, aniž by řešili stejné nebo podobné úlohy. Pro letošní ročník 2022 / 2023 byla vybrána témata Dějiny a Zvířata. Soutěž probíhá ve dvou kolech – školní a finálové. Ti nejlepší z kola školního budou pozváni na finále do Prahy, kde se bude soutěžit o hodnotné ceny.

Na naší škole se účastnili žáci ze 4. až 9.třídy a celkem jich bylo 56! Na odpověď, zda uspěli, si však musí počkat až do 3.4.2023, kdy budou zveřejněny správné výsledky a 10.4. pak i pořadí.

Děkuji všem žákům za účast a reprezentaci naší školy.

Mgr. Miroslava Sochová