Pangea 2024

autor: | 7. března 2024 | Akce školy, Aktuality

Pangea je matematická soutěž pro žáky základních škol a víceletých gymnázií po celé České republice. Úlohy jsou každý rok zaměřeny na jinou oblast a pro letošní ročník bylo zvoleno téma Kinematografie a Sport. Účastnit se mohou všichni, protože úlohy dávají možnost zažít úspěch všem žákům. Během řešení si mohou soutěžící vyzkoušet různé typy úloh a mají i srovnání se svými vrstevníky z jiných škol. Ti nejlepší budou pozváni na finále do Prahy, kde se bude bojovat o hodnotné ceny.

Na naší škole se zapojili žáci z 5. – 9. třídy a jak uspěli, se dozvědí až 8.4.2024 po zveřejnění odpovědí a pořadí.

Doufám, že se žáci těší i na příští ročník a že budou matematiku považovat za zábavu nikoli za velkého strašáka.

Mgr. Miroslava Sochová