Podnikavá třída

autor: | 23. března 2023 | Akce školy, Aktuality

Když se řekne finanční gramotnost, co se vám vybaví? Peníze, peníze a zase peníze. Jak s nimi hospodařit, abychom si mohli pořídit, co potřebujeme a nedostat se do problémů, jsme se dozvěděli při programu Podnikavá třída od paní Míši z České spořitelny.

Společně jsme prošli přípravami školního závodu domácích mazlíčků. Seznámili jsme se s pojmy přebytkový, vyrovnaný, schodkový rozpočet, příjmy a výdaje a úspěšně jsme vyřešili nástrahy, které nás při přípravě soutěže mohou překvapit. Sestavili jsme si rozpočet celé akce. Ten byl ale schodkový. Chyběla nám nemalá částka 600 Kč. Museli jsme vymyslet, jak peníze vydělat nebo naspořit. Nakonec jsme to zvládli a závod domácích mazlíčků mohl začít.

Jako odměnu za dobře vykonanou práci jsme se virtuálně prošli po bance.

Program se nám moc líbil, všem ostatním dětem ho doporučujeme. Děkujeme paní Míše Večeřové za její milý a vstřícný přístup a těšíme se na další akce.

Čtvrťáci.