Pomáháme

autor: | 11. září 2015 | Aktuality

Naše škola je již třetím zapojena do akce SBÍREJ-TONER.CZ. Jedná se o ekologicko – charitativně zaměřený projekt organizovaný občanským sdružením AKTIPO. V České Republice běží od roku 2009. Celkově za období květen 2009 – červenec 2015 získalo toto sdružení částku 2 099 320 Kč!
Celý výtěžek získaný z renovace vámi nasbíraných tonerů putuje do zařízení pro mentálně hendikepované spoluobčany, která jsou do tohoto projektu zapojena.

Mezi podporovaná zařízení patří:

• Denní stacionář Slunečnice Pardubice – denní stacionář pro mentálně postižené.
  • Oblastní charita Polička – sociálně terapeutické dílny pro osoby s lehkým až středním mentálním postižením.
  • Apropo Jičín, o.p.s. – okresní organizace Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením.
  • POHODA Praha – společnost pro normální život lidí s postižením, občanské sdružení.
  • Domovy sociálních služeb – Háj a Nová Ves – ústav sociální péče pro mentálně postižené.
  • ALKA, o.p.s. Příbram – obecně prospěšná společnost, která poskytuje služby mentálně postiženým lidem na principu ucelené péče (zdravotní, sociální a pedagogické péče).
  • Domov Milíře – Tachov – zařízení pro osoby se zdravotním postižením.
  • Denní stacionář Bludiště FOKUSU Vysočina – zařízení pro podporu lidí s duševním onemocněním.
  • LILA Domov pro postižené děti Otnice – nestátní zdravotnické zařízení.
  • Domov Barborka – Kroměříž – domov pro osoby se zdravotním postižením.

Pomozte i vy, nevyhazujte prázdné tonery z tiskáren do popelnice, pošlete je po dětech do školy. Máme zde umístěn sběrný box, kam tonery vhazujeme. Děkujeme, že s námi pomáháte a chráníte naše životní prostředí.