Pozdrav z Kostariky

autor: | 27. ledna 2023 | Akce školy, Aktuality

Zdravím z Kostariky,

rád bych informoval o vývoji projektů ve Střední Americe.

Pralesní rezervace má rozlohu 155,9 ha, zázemí pro dobrovolnické programy je vytvořeno pro 24 osob. Moniroring Oko jaguára probíhá velmi úspěšně. Monitorujeme v NP La Amistad, La Cangreja, Palo Verde a v naší rezervaci.

Na projektu Blue Life dokončujeme oceánské vzdělávací a velrybí centrum v Cuajinicqul, které bude otevřeno 18.-19.2. 2023. V prosinci 2022 jsme koupili projektovou loď The Spartan, která bude sloužit pro monitoring mořských savců velryb a delfínů, paryb žraloků a rejnoků, mořských želv a mořských ptáků. Od února budeme loď opravovat do top finální podoby a od července bude oficiálně začínat monitorovací program Oko oceánu.

Náš tým Oko Země (Petr Coubal a Honza Suchý) odlétají v únoru na zahájení monitoringu tygrů bengálských do Nepálu. Opět mnoho škol podpořilo nákup fotopastí pro Oko tygra – Nepál.

Na Sumatře obnovujeme činnost Green Patrol, protipytlácké hlídky na ochranu tygrů sumaterských.

A naše škola je toho součástí!