Projektový den čerti

autor: | 19. prosince 2023 | Akce školy, Aktuality

Vytřeštěné oči dětí, strach a slzičky z toho co dnešní den přinese…S touto představou šly některé děti dnes do školy.

Aby se oči rozzářily, strach zmizel a slzičky nebyly, připravily si paní učitelky, zejména u těch nejmladších dětí, tematicky zaměřenou výuku.

Prvňáčky nejvíce baví pohyb. Aby ne, vždyť je to třída plná malých neposedných čertíků .A tak si hráli různé běhačky, u kterých si bezva opakovali slova z písmenek, která už znají, počítali příklady ukryté v čertovkém kožichu a zároveň zapomněli na chvilku na to, že se vlastně bojí .

Mgr. Jana Pancová, AP Renata Andresová

U druháčků to byla dneska ale nadílka…ve škole na ně čekalo pěkné překvapení v podobě ukrytého učení. Ani se nenadáli a den byl za nimi – a to si zopakovali skoro vše, co umí: měli Čertovské počítání, Mikulášskou doplňovačku, Adventní zajímavosti, psali přání Ježíškovi a vyrobili si svícen. A u toho se pomocí virtuální reality přenesli do vánočního města. A protože čerti nikoho neodnesli, tak se zítra zase vrhnou do objevování nových vědomostí a dovedností.

Mgr. Zdena Wagenknechtová, AP Klára Strnadová

Třeťáci si tento den čertovsky užili. Nejprve si vymysleli vlastního čerta, toho popsali, namalovali a nakonec vymodelovali z modelíny. Poté je čekala čertovská bojovka v týmech. Společně plnili úkoly, vyplňovali kouzelný pergamen a za odměnu na ně čekal průkaz hodného dítěte od samotného Lucifera, který jim dnes na celý den zajistí imunitu před ostatními čerty a odnesením do pekla!

Mgr.Anna Dvořáková, AP Adriana Velebná