Pythagoriáda

autor: | 15. května 2015 | Akce školy, Aktuality

Ve středu 13.5.2015 se na Gymnáziu Česká Lípa konalo okresní kolo matematické soutěže – Pythagoriády. Účast v tomto kole si zajistili i žáci ZŠ Dubá, kteří úspěšně vyřešili školní kolo. V kategorii Z8 nás reprezentovala Nikola Haltmarová a Karel Mareš. Ve velké konkurenci 41 osmáků ze základních škol a terciánů z gymnázia se vůbec neztratili. Sice neobsadili přední příčky, ale i 32. – 37. místo je velice pěkné.

Oběma žákům za reprezentaci naší školy děkujeme.

Mgr.Miroslava Sochová

Když začala soutěž, tak jsem si myslel, že to bude jednoduché. Ale bylo to těžší, než jsem očekával. Z 15 bodů jsem měl jen 4.

Karel Mareš

Včerejší okresní kolo Pythagoriády bylo zajímavé a nebylo zas tak těžké. S Karlem jsme se oba umístili na 32. – 37. místě. Bylo to poučné a zároveň příjemné ulití ze školy.

Nikola Haltmarová

DSCN5501 DSCN5502 DSCN5503 DSCN5504