Říjen ve školní družině

autor: | 1. listopadu 2023 | Akce školy, Aktuality

Září a říjen v ŠD 3

Jak probíhaly měsíce září a říjen v naší školní družině? V prvních dnech jsme se seznamovali prostřednictvím společných aktivit. Vytvořili jsme si naše vlastní družinová pravidla, ztvárnili naši školu křídami na chodník, stavěli si z Lega a dřevěných kostek, užili jsme si Halloween a vydlabali z dýně strašidelného pavouka, který už zdobí vestibul naší školy. Ale hlavně jsme si všichni společně hráli, protože to nás baví ze všeho nejvíc!

Bc. Aneta Kučerová

Říjen v ŠD1

Měsíc říjen pro nás začal akcí  „ Vycházka do města“. Žáci už ví, kde je pošta, MěÚ, lékárna a že nejznámější budovou v Dubé je sušárna chmele. Na chodbu žáci kreslili „podzimníčky“. Je to obrázek kreslený a je doplněn listem z javoru. Poté nás čekala „ Návštěva u hasičů“. Pan velitel Zbyšek Stibor nám vše ukázal a seznámil s prací hasičů. Ale nejvíce nás nadchla jízda ve velkém hasičském voze. Celý měsíc bylo pěkné počasí, a tak jsme jej využili k pobytu venku. Jízda na vozítkách, hry v písku a na průlezkách byla super zábava. V družině byl čas i na pohybové hry a stavění ze stavebnic, které nás moc baví. Staráme  se o želvu Evžena, který má rád strouhanou okurku. Na svátek Halloween jsme společně dlabali dýni, kterou jsme umístili na schody ve vestibulu školy. Žáci jsou moc šikovní a mám z nich radost.                                                         Lenka Treutnerová

Říjen v ŠD 2

Říjnové počasí bylo stále krásné, proto jsme většinu času trávili venku. Nadšení z nových vozítek neopadlo, děti se střídaly v jízdě.  Kdo nejezdil, houpal se a klouzal se, nebo sbíral kaštany a listy. Společně děti podle dobové fotografie malovaly školu, jak vypadala v roce 1928 a jejich výtvor visí na krásné výstavě v galerii Pošta. Suchými křídami pak děti kreslily houby. O těch jsme si také společně povídali. Chlapci společnými silami vydlabali a vyřezali velkou dýni, kterou jsme hned ozdobili vestibul školy. Bohužel jsme museli odložit návštěvu knihovny, půjdeme do ní až v listopadu. V listopadu nás též čeká pouštění draků, výzdoba školní chodby, lisování listů a mnoho další práce a zábavy.

Z. Krausová