Sběr kaštanů

autor: | 9. listopadu 2023 | Akce školy, Aktuality

Sběr kaštanů

Jako každý rok, i ten letošní, mohli žáci (nebo jejich rodiče) přinést na školní dvůr nasbírané kaštany.                                             Děti mohly na závěr akce tipovat podle fotografie ze školního dvora, kolik kaštanů se letos nasbíralo celkem. Nejblíže byla svým odhadem Magdalenka M., která hádala 2000 kg. Ve skutečnosti bylo číslo jen o maličko menší – 1914 kg.  Pevně tedy doufám, že lesní zvěř nebude letos v zimě strádat hlady. Výherkyně tipovací soutěže dostala ledové kaštany, ty dostal i pan školník, díky němuž se tato akce může každý rok odehrát. Sběrači pak dostali právem pár korun za svou práci. Největšími sběrači byly děti z 1. A , hned v patách jim pak byla Ema Š.                                                                                                      Děkuji všem,

Z.Krausová