Školní den byl pro nás hrou

autor: | 12. listopadu 2013 | Akce školy

11 2013_iQpark LIB 029 - komprim

Za přispění  Nadace Škola hrou a grantu Krajského úřadu Liberec absolvovala ve čtvrtek  17.10.2013  šestá  třída  první exkurzi v letošním školním roce, a to do Centra Babylon v Liberci. Celý areál nabízí širokou škálu možností využití. My jsme zavítali do prvního českého science centra iQparku.

V 1.podlaží jsme viděli vodní hrátky, zrcadlový labyrint, vyzkoušeli jsme šikmou místnost i rotující válec. Ve druhém podlaží nás čekaly mýdlové bubliny, požární tyč, jízda na invalidním vozíku, ale i Pythagorova věta nebo princip kladek. Asi nejvíc se líbilo ve 3.patře, kde jsme spatřili největšího muže planety, zkusili si rychlost běhu a sílu magnetu. Téměř všichni moderovali předpověď počasí. V posledním patře jsme například prozkoumali své tělo termokamerou, vyzkoušeli seismograf nebo fakírovo lůžko. Celé dopoledne jsme trávili experimentováním a hraním.

Zábavnou část Babylonu – lunapark jsme také nemohli vynechat. Po práci přichází zasloužený odpočinek.Děti se vrhly na autíčka, prolézačky, na „rozzuřeného býka“ a jiné atrakce.

Všem účastníkům se tento školní den moc líbil.

Mgr.Miroslava Sochová, TU