Spolupráce

autor: | 5. února 2023 | Akce školy, Aktuality

ZŠ náměstí Míru v Novém Boru se v minulých letech úspěšně povedlo získat finance z EU na modernizaci přírodovědné a jazykové třídy. Podobně i naše škola se snaží získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na vytvoření nové robotické a přírodovědné učebny. Ve čtvrtek 2.2.2023 jsem se proto s paní ředitelkou Mgr. Janou Heringovou vydala podívat, jak taková učebna funguje a zároveň načerpat inspiraci před samotnou realizací.

U vstupu do školy nás přivítala kolegyně Ing. Veronika Šolcová a provedla nás nejenom školou, ale hlavně modernizovanou jazykovou multimediální učebnou (takovou třídu už na škole také máme) a učebnou pro výuku přírodních věd. Její součástí je vybavení výpočetní technikou a systémem PASCO, které pomocí měřících sond a senzorů umožní experimentálně ověřovat učivo. A právě na PASCO byla naše návštěva zaměřena. Zavítaly jsme na hodinu fyziky v 7.třídě a ověřily jsme si, že žákům PASCO zvládání nového učiva usnadňuje.

Věřím, že nám dotace vyjde, a systém PASCO budeme moci používat ve všech přírodně zaměřených  předmětech i u nás.

Mgr. Miroslava Sochová