autor: | 21. března 2024 | Akce školy, Aktuality

1. března 2024 ve 4:06 začalo astronomické jaro. V tento moment se na Severní polokouli střed slunečního kotouče ocitl přesně nad rovníkem.

Vesele přivítali jaro i žáci u nás ve škole. Mezi prvňáčky dnes totiž přiletěli MOTÝLCI z mateřské školky. Společně jsme si povídali o tomto krásném ročním období, o proměnách v přírodě, o kytičkách. Kytičky pro svůj růst potřebují vodu a i ta se stala dalším tématem k rozšiřování a prohlubování znalostí.

Den nebyl ale jen o jaru. Z prvňáčků se na chvíli stali učitelé při lego stavbách a vedli malé děti k úspěšnému zvládnutí postavit a naprogramovat správně ten svůj vybraný model. Tuto roli zvládli skvěle.

20.3. je i dnem ŠTĚSTÍ. Tato prťata ho měla už v okamžiku, kdy se paní učitelky domluvily na společném setkaní.

Mgr. Jana Pancová, AP Renata Andresová