Sportovní den mládeže

autor: | 6. června 2022 | Akce školy, Aktuality

Sportovní den mládeže s TAJV v Dubé

  1. ročník oblíbené národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v Dubé byl zrealizován ve čtvrtek 2.6.2022 v odpoledních hodinách na venkovním multifunkčním sportovišti města. Jednalo se o semifinálové kolo z celkového počtu 250 turnajů v České republice. Vybraných 50 žáků a žákyň vytvořilo celkem 10 smíšených týmů, které se na hřišti utkaly ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise.

Nejlepší tým postoupil do závěrečného finále, kde na jeho členy čekal rozstřel o tři postupová místa. Z vítězství se nakonec zaslouženě radovali Václav Krs, Šimon Drahoňovský a Ondřej Mertin. Finalisté semifinálového turnaje v Dubé získali upomínkové diplomy, věcné odměny a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s cenami obdrželi finalisté vstupenku na závěrečný celorepublikový turnaj, Národní finále v Poděbradech, který se bude konat v předvánočním termínu 3.12. – 4.12.2022. Na tomto turnaji budou postupující hráči reprezentovat zejména základní školu, město Dubá a Liberecký kraj. Vítěz Národního finále v Poděbradech převezme putovní pohár TAJV od ministra školství, mládeže a tělovýchovy, Mgr. Petra Gazdíka.

Sportovní den mládeže s TAJV v Dubé byl zrealizován za podpory Města Dubá, Krajského úřadu Libereckého kraje a partnerů projektu.

Mgr. Jan Váňa

Organizátor soutěže TAJV

www.tajv.cz