Sudoku

autor: | 21. března 2024 | Akce školy, Aktuality

Sudoku podruhé

V úterý 19.3. 2024 se na naší škole uskutečnil již druhý ročník logické hry Sudoku. Letos se do soutěže zapojilo 27 žáků ze 7. – 9. třídy, což je víc než v roce minulém.

Řešila se klasická verze tabulek 6 x 6 či 9 x 9, ale i třeba tabulky propojené nebo nepravidelné, součtovka, sudá – lichá, jdou za sebou aj.  O pořadí opět rozhodovala nejenom správnost, ale i taktika a rychlost řešení. Vítězkou školního kola se s přehledem stala, stejně jako v prvním ročníku této soutěže, žákyně 9.třídy Barbora Hejlíková. Gratuluji. Nejlepší řešitelé vytvoří družstvo, které se v dubnu zúčastní regionálního kola v Novém Boru.

Hra Sudoku je skvělý způsob, jak trávit volný čas, a současně rozvíjet myšlení, trénovat paměť a zlepšovat své logické schopnosti. Vyzkoušejte ji. Vřele doporučuji.

Mgr. Miroslava Sochová