To bylo MaSo

autor: | 9. listopadu 2023 | Akce školy, Aktuality

To bylo MaSo.

Jaké „maso“? Co má společného s naší školou?

MaSo je zkratka týmové matematické soutěže pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, která se koná dvakrát ročně, a organizují ji studenti a přátelé Matematicko-fyzikální fakulty UK. A právě toto klání proběhlo ve čtvrtek 2.11.2023 v prostorách Gymnázia Česká Lípa. Setkalo se tu neuvěřitelných 32 týmů.

Nešlo tu ovšem jen o počítání příkladů. Za vypočítané příklady týmy získávaly tahy do hry, která pak byla hlavním zdrojem zisku bodů do celkového hodnocení. Hra je pokaždé jiná, ta letošní byla připravena tak, že soutěžící jezdili s virtuálním kamionem po mapě České republiky a jejich cílem bylo prodat co nejvíce masa.

A jak dopadl náš tým „Dubánci“ složený ze žákyň 9.třídy? V silné konkurenci si děvčata nevedla vůbec špatně. Obsadila krásné 26. místo a tím ukázala, že si umí i s obtížnými příklady a taktickou hrou poradit.

Jak viděla soutěž děvčata?

Bára:

Jako první nám byla představena pravidla hry a hned potom jsme dostaly příklady. Ze začátku jsme se zděsily, ale nakonec jsme se s tím nějak popraly.

Alenka:

Po skončení časového limitu jsme se všechny shodly, že soutěž dostála svému jménu. I když jsme netušily do čeho jdeme, tak jsme si to užily.

Maya:

Moc se mi líbilo, jak jsme pracovaly jako kolektiv. Hlavně, když jsme se snažily rozluštit pravidla hry, i když nám je potom organizátoři vysvětlili.

 

Děvčatům gratuluji a za příkladnou reprezentaci školy děkuji.

Mgr. Miroslava Sochová