Vážení

autor: | 22. června 2021 | Akce školy, Ekoškola

V týdnu od 31.5. – 4.6. probíhalo kontrolní vážení směsného odpadu za každý den z celé školy.

Vážily ekotýmy 1.-3. třídy. Co zjistily?

První vážení ukázalo 5,8 kg odpadu. Většinu tvořily papírové ručníky, které ve škole používáme na ruce. Následovala další vážení, která nás ale vyděsila. 15 kg, 20 g, 11 kg, 9 kg. Hrůza!

Už to nebyly jen utěrky, ale papíry, bioodpad, plast. Jó, lenoši nám to kazí! Co s nimi?

Po poradě ekotýmu došlo k řešení, které jak to vypadá snad bude účinné.

Paní uklízečky nevynesou koš se směsným odpadem, když v něm uvidí něco, co separujeme. Druhý den pak následuje vysypání koše v provinilé třídě a pod dohledem musí viníci vyseparovat. Zatím se to stalo dvakrát a věřte, že kdo si zkusí hrabat  v koši, už to víckrát nechce zažít.

Pro případy opakovaného provinění máme připravený kurz třídění odpadů, samozřejmě po vyučování, pod vedením ekotýmu a  Jany Maškové. Ale k tomu snad nedojde.

Kontrolní vážení proběhne až v září a snad budeme spokojeni.