Výslužka pro zvířecí sousedy

autor: | 8. prosince 2020 | Akce školy, Aktuality

Deváťáci v lese …..

1. třída – Vánoční dárek pro zvířátka

Dnes 18. prosince 2020 se vydala celá naše třída s p. uč. Z. Šepsovou a p. asistentkou V. Pejpalovou ke krmelci směrem na Lopušák. Krmelec jsme přenesli dále od silnice a umístili do něj a do připravených dřevěných korýtek pod ním všechny dobrůtky, které jsme přinesli-mrkev, seno, tvrdé pečivo, kaštany, řepu. Nezapomněli jsme ani na ptáčky: na stromy a keře jsme jim zavěsili lojové koule se semínky.

Když bylo vše hotovo a my se připravovali k odchodu, uviděli jsme nedaleko veverku. Asi se už také těšila na něco dobrého.

Nejen zvířátkům, ale i vám všem přejeme krásné svátky, bohatého Ježíška a samozřejmě pohodu a klid.

Zapsala: B. Malčíková,Sýkorová

Šesťáci myslí na zvířátka i při pečení a zdobení cukroví. Snad si na ovoci pochutnají tak, jako my na cukroví 😃

PRVŇÁČCI TAKÉ MYSLÍ NA ZVÍŘÁTKA

V posledním týdnu se naši prvňáčci vypravili s výslužkou pro zvířátka přímo do lesa. Zanechali v krmelci dobroty, které tak jistě v období Vánoc potěší naše zvířecí kamarády.

Letošní rok zatím dětem nedopřál dostatek sněhu, aby si užily typických radovánek, a tak se místo koulování zasypaly spadaným listím. Moc se jim to líbilo a vykouzlilo úsměv na tváři. (Nebojte, zase si po sobě uklidily).  Máme tak hezkou vzpomínku nejen na zvířátka.

1. TŘÍDA
  2. 12. jsme se vydali ke krmelci, abychom nakrmili divoká zvířátka. Každý, kdo si přinesl nějaké dobroty, se v okolí krmelce pokusil vytvořit nějaký obrazec. Také jsme dali do krmítka ptáčkům nějaké zrní a zob.

Třída Macha a Šebestové, tedy 3. třída, se úkolu od ekotýmu nezalekla.  K plnění přistupovala velmi zodpovědně. Nejprve proběhla porada ve třídě o tom, jak úkol splnit. Padaly různé návrhy. Zvítězila krmítka pro ptáčky. Postup byl jednoduchý. Jejich výrobu děti zvládly na výbornou.

U samotných krmítek však nezůstalo. Každý přidal i nějakou tu dobrůtku. Seno, jablíčka, mrkev, zrníčka ….Vše společně odnesli do LESOPARKU, kde se zvířátka pomějí.

Třeťáčci, paní učitelka Jana a teta Renata

Čtvrtá třída se Ekoúkolu zhostila na jedničku. Rozhodli jsme se, že uděláme hostinu ptáčkům. Ve škole jsme pro ptáčky vyrobili lojové koule a rozvěsili je po stromech. Pomocí 100 % rostlinného tuku a ze zrníček jsme vyrobili 37 koulí.

Dobrou chuť ptáčci!

Čtvrtá třída s paní učitelkou Konšelovou

V předvánočním čase myslíme nejen na své nejbližší, ale i na zvířátka v přírodě. Proto jsme se rozhodli obdarovat je na naší školní zahradě a vytvořili jsme jim nejrůznější dárky v podobě pamlsků zavěšených na větvích stromů  nebo keřů. Kdo si přijde smlsnout, nebude litovat.