Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy.

Lektoři Zdravé 5 seznamují žáky zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Cílem projektu je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené využití ve vlastním životním stylu. Nadační fond Albert poskytuje školám vzdělávací program zcela ZDARMA.

Vzdělávací program Zdravá 5 je realizován společností Albert již od roku 2004 a za tu dobu vyškolil statisíce dětí v základních i mateřských školách v celé České republice.

 

Do naší školy lektoři zavítali již poněkolikáté. Tématem bylo zopakování zásad zdravého stravování a příprava rychlých snídaní nebo svačin.

Od první do osmé třídy děti prošly dvouhodinovými aktivitami, které je obohatily o spoustu zajímavostí.

Například:

Tvrdí se,  že budeš-li jíst mrkvičku, budeš mít dobrý zrak. Toto tvrzení snad každý zná.

Pokud jí ale budeš jen chroupat, dostaneš z ní jen vlákninu, ale žádný vitamín. A že jich mrkvička má dost.  Jsou ale rozpustné jen v tucích. A tak jí musíš  nejlépe nastrouhat, pokapat olejem a promíchat, aby se vitamíny uvolnily.

 

Pokud si chceš smlsnou na opravdické čokoládě, měla by mít víc než 80% kakaa. Pokud nemá, jíš jen obarvený tuk. A to jsou například i oblíbené a rádoby zdravé Kinder čokolády.

Jo a pokud máte ráno ve třídě žáka, který se válí po lavici a jen čučí, tak to určitě nesnídal, protože snídaně je nejdůležitější jídlo během dne.

Děkujeme za možnost zúčastnit se aktivit projektu Zdravá 5.