Žijeme ve virtuálním světě

autor: | 16. března 2023 | Akce školy, Aktuality

Žáci 9.třídy byli v letošním školním roce již na dvou exkurzích, aniž by si obuli boty a nasedli do autobusu. Žijeme totiž ve virtuálním světě, a tak v rámci hodin fyziky prozkoumali nejenom energetickou distribuční soustavu, ale ve středu 15.března 2023 navštívili jadernou elektrárnu Dukovany.  Jedním kliknutím v aplikaci Teams se ocitli ve vysílacím studiu a z úst moderátorů se dozvěděli mnoho informací týkajících se především principu výroby energie z jádra a tím nahlédli i do provozu jaderné elektrárny. Za zmínku stojí i to, že elektrárna pokrývá 20% spotřeby el. energie v ČR a rozsvítí každou 5. žárovku. Její výkon je 2 040 MW a rozloha areálu, na kterém stojí, je přibližně 178 fotbalových hřišť.

Žáci poslouchali velice pozorně, věděli totiž, že na konci prohlídky bude malá soutěž o ceny. Tentokrát řekla první správnou odpověď Adélka Šepsová, a tak se může těšit na dárek, který jí přijde poštou od společnosti ČEZ.

Hodina uběhla rychle, ani nevíme jak. Prohlídka byla zajímavá a všem se velice líbila. Byla to super hodina.

Mgr. Miroslava Sochová