40.ročník -„Běh 17.listopadu“

autor: | 12. listopadu 2012 | Akce školy, Aktuality

Jubilejní „Běh“ očima páťáka Petra Kohouta……………..

40.ročník Běhu 17. listopadu probíhal nezvykle.

"ULAC"

"na tanečních podložkách"

"na tanečních podložkách""pásáci"

Ráno jsem si nejprve porovnali své síly v tělocvičně školy, kde část třídy soutěžila ve hře ULAC (taková  vybíjená s frisbi talířem, který se posílá po zemi), menší děti  byly nadšené z pásáku – pohybovaly se v gumě, kterou přetáčely rukama i nohama-opravdu  pohybující se kola tanku. A co bylo největším lákadlem? Přece taneční podložky !

Potom jsme šli na školní hřiště, kde náš sbor zazpíval hymnu ČR a mažoretky nám zatančily.Potom měla slovo paní ředitelka školy a popřála nám hodně štěstí a úspěchů při běhu.

Byli tam i významní hosté- pan Čech (bývalý učitel i ředitel školy) a pan Matějovič,(také bývalý učitel ), který nám pověděl o 17.listopadu, jak probíhal v Dubé a v celé ČR.

Potom jsme šli běhat.Pak, co první stupeň odběhl, dostal čaj a sušenku, bylo vyhlášení vítězů. Potom jsme šli na střeleckou olympiádu, kde jsme mohli střílet ze vzduchové pušky, pistole a luku i z foukačky.

Střelba z luku

Mezitím druhý stupeň běhal.Potom, co běh skončil, tak jsme mohli jít zpátky do tělocvičny  a hrát zase hry.

Bylo to moc krásné, chtěl bych, aby se takové akce opakovaly častěji.

Tolik příspěvek žáka 5.ročníku naší školy.

Běh se skutečně vydařil, cennou trofej-putovní pohár „Běhu 17.listopadu“  tentokrát držel nad hlavou Adam Mynařík, žák 8.ročníku. Gratulujeme!

Letošní vítěz

Mě jen mrzí, že kromě zážitků jsme si z tohoto dne na hřišti za autobusovým nádražím v Dubé přinesli domů ještě něco navíc na svých botách. Nevím, proč se dětské hřiště v Dubé proměnilo v obrovský „psí“ záchod.