72 hodin aneb Ukliďme svět!

autor: | 4. října 2013 | Akce školy, Ekoškola

10.10. – 12.10. 2013 proběhne na území celé republiky akce Ukliďme svět! Do ní za aktivně zapojí i naše škola. Ve spolupráci s ekoložkou města Zuzkou Martínkovou jsou připraveny plány úklidu města, na kterém se budou podílet děti z naší školy. Přispějí tak ke zvelebení prostředí, ve kterém většina z nich bydlí.

72 hodin rozpis aktivit  a   tříd
11.10.2013
výuka 8:00 –   9:40
I. stupeň   úklid 10:00 – 11:40
II.stuperň úklid 10:00 – 12:35
IX. letiště – kaštanová alej odstranění vzpěr, úklid odpadků   cestou
doprovod ekoložka města
VIII. úklid stráně podél žabích zábran   směr Dřevčice, úklid odpadků
VII. úklid stráně podél žabích zábran   směr Dřevčice, úklid odpadků
VI. hrabání listí alej od truhlárny   Flégl k sušárně
V. hrabání listí  starý hřbitov
IV. úklid ulic města viz rozpis
III., úklid ulic města viz rozpis
II. úklid ulic města viz rozpis
I. úklid ulic města viz rozpis
Sběr odpadků   – pytle na odpadky u JM, rukavice nebo sáčky na ruce si děti přinesou
Hrabání   listí – v nářaďovně jsou hrábě 5x, prosím, aby si děti místní přinesly, díky

Rozpis ulic

II. třída – Trasa 1 – ulice: vyrazit od školy směr Malá Strana (včetně autobusového nádraží a  hřiště za AN), pokračovat do ulice Dlouhá, dále směr Českolipská (pravá strana podél Třeštíků až ke Kadlečkům) s odbočením do Zahradní. Zakončení zpět u školy.

I.třída – Trasa 2 – ulice: Českolipská (levá strana) tj. jít od školy směrem k trojúhelníku (křižovatka u kostela), odtud ulicí Požárníků. U hasičárny odbočit směrem k náměstí do ulice Jana Roháče, včetně odbočení do Malé ul. (Pompovi). Projít náměstí, ulici Školní (k poště) a Poštovní. Zakončení zpět na náměstí.

III.třída -Trasa 3 – přejít od školy naproti k poště, po schůdkách nahoru (úklid prostranství za poštou), pokračovat dole na parkovišti u nákupního střediska. Odtud projít kolem cukrárny směrem ke Skalickým a navázat na ulici Luční. Z Luční pokračovat dolů ke školce a projít ulici Nedamovská po obou stranách. Dále projít nedamovskou lipovou alej a vrátit se zpět do Dubé.

IV. třída – Trasa 4 – vyrazit od školy podél hlavní silnice (Českolipská ulice) směrem k bývalému kinu (úklid možno dle provozu po obou stranách komunikace), odtud Na Výsluní a přes sídliště pokračovat směrem dolů po nových schodech. Od schodů pokračovat směrem za Slávii, projít ulici Sadová kolem máchadla, vedle školky se napojit na ulici Vodní a pokračovat touto ulicí směrem zpět ke škole.