Adaptační aktivity

autor: | 18. září 2024 | Akce školy, Aktuality

Týden adaptačních pobytů, výletu a přespávaček zahájili šesťáci. Konečně se dočkali a spali ve škole. Hned na úvod jsme si zahráli různé hry, abychom se více poznali, naučili se poslouchat a spolupracovat ve skupině a hlavně respektovat jeden druhého. Počasí sice nepřálo venkovním aktivitám, i tak se ale podařilo ugrilovat večeři a vyvětrat se na školní zahradě. Poté jsme pokračovali ve stmelovacích aktivitách, zasmáli se u filmu, nachystali si pelíšky a docela brzy jsme usnuli (no fakt). Ráno nám paní kuchařky nachystaly teplý čaj, zakousli jsem slaný štrůdl, croissanty a už s menším nadšením jsme se nachystali na běžný školní den. Vypadá to, že jsme dobrý tým 👍

Osmá třída si v rámci adaptačního pobytu vyrazila v pátek na výšlap po okolí. Vydali jsme se do Vrchovan, pokochali se krásným výhledem na koně, prozkoumali jsme okolní bunkry a vyhledali si o nich nějaké informace. No a po cestě zpátky jsme zakotvili na „mlejnku“, kde se nám po větším úsilí podařilo založit oheň. Chvíli jsme opékali a debužírovali buřty a pak se vrhli na společné hry. Když jsme šli zpátky, rychlost chůze byla znatelně pomalejší než na cestě tam Děkuji za spolupráci M.Maříkové, že jsem na ty miláčky nemusela být sama a vydala se na výlet mnou

J.Brunclíková

Adaptační den třeťáků se konal v Praze. Den plný zábavy, sportování, dobrůtek, cestování (autobusem, metrem, tramvají, pěškobusem.. ), her, hraní a společných zážitků … Prostě den, jak vystřižený z pohádky .

Třeťáci s paní učitelkou Wagenknechtovou

Prvňáčci se vydali na adaptační Putování za Čtyřlístkem. Nejprve navštívili třeskoprské muzeum, kde si v závěru programu vyzdobili tašky a poté si užili hry u Blaťáku. Celý slunečný den byl prima!

Mgr. Monika Srubková, Bc.Aneta Kučerová

„Mamíííí, potřebuji sbalit batoh a spacák, zítra odjíždím…“

S touto větou přišli v polovině týdne druháčci nejspíš domů. Čekaly je společné dva dny v rámci adaptačního pobytu.

V průběhu pobytu se povídalo, hrálo, cestovalo, poslouchalo…ale hlavně spolupracovalo a pomáhalo jeden druhému.

Byly to úžasné dva dny, které náš tým zase trochu posílily a posunuly dál.

Děkujeme rodičům a vedení školy, že nás podporují.

Druháčci, Mgr. Jana Pancová, AP Renata Andresová

Devátá třída vyrazila na adaptační den do okolí Dubé. Od školy jsme vyrazili po modré turistické značce směr Nedamov, Plešivec, vyškrábali jsme se na Vysoký vrch (427metrů), kde na nás čekaly zábavné stmelovací hry. Záchrana třídního učitele v pádu důvěry, stavba nejvyšší věže bez použití spojovacího materiálu nebo třeba rozplétání lidského uzlu. Cestou zpět nás kroky vedly kolem zbytků tvrze Lvov, Ženského mlýna a Černého rybníku zpátky do Dubé. Dokonale nám přálo počasí, byl krásný, slunečný den. Škoda jen, že z plného počtu 25, chybělo devět žáků, protože tenhle výlet stál za to.

Tomáš Ehrenberger, Žaneta Holoubková

Honba za pokladem

Dne 19.9. se žáci čtvrté třídy vydali na adaptační výlet v pirátském duchu. Děti během dne hledaly indicie, které je měly dovést k ukrytému pokladu. Výlet zpestřila výroba a pouštění vlastnoručně vyrobených lodiček a také tvorba pirátských vlajek. Nechyběl ani táborák a občerstvení. Nakonec se dětem podařilo poklad objevit a radost byla obrovská!

kapitán: Denisa Qubbajová, kormidelník: Adriana Velebná

Páťáci se vydali na Bezděz a úspěšně ho dobyli.