Anglické divadlo

autor: | 30. ledna 2014 | Akce školy

Na den 17. ledna jsme pozvali do naší školy anglické divadlo Dr. Klutze. Přijel jeden člověk: Australan Shelie. Pro starší děti měl připravené promítání o Novém Zélandě, které proložil písničkami, povídáním o zajímavostech, známých lidech, sportu i historii. To vše samozřejmě v angličtině, i kdybychom nechtěli, tak Shelie neumí česky ani slovo. Prezentace byla velmi zábavná, poučná a samozřejmě ukázala dětem z druhého stupně i použití angličtiny v praxi.

Pro menší děti z třetí, čtvrté a páté třídy si Shelie připravil představení Lenka and the Tea Witch (Lenka a čajová čarodějnice), kde sám naprosto úžasným způsobem zahrál všechny role, děti zatáhl do děje a hodinu je udržoval v napětí, jak to vlastně s Lenkou dopadne. Zda se po požití kouzelného čaje promění v myš, nebo se jí pomocí kouzelné fazole podaří kouzlo zlomit. Představení bylo také v angličtině, děti se naučily mnoho slovíček a to velmi zábavnou formou.

Již teď se všichni těšíme na další představení divadla Dr. Klutze.

Gabriela Havránková

Vyučující 1. stupně