ANIFILM Liberec 10.5.2024

autor: | 16. května 2024 | Akce školy, Aktuality

Anifilm je mezinárodní festival animovaných filmů založený v roce 2010. Svými doprovodnými aktivitami Anifilm podporuje vzdělávání v oblasti animovaného filmu              a počítačových her.

My jsme se na tento unikátní festival vydali s dětmi ze školní družiny a školního klubu. Nejprve jsme navštívili film Tonda, Slávka a kouzelné světlo, který získal letošního     Českého lva. Takové ticho v kině nepamatuji, děti byly zcela vtaženy do děje a byly nadšené.

Po skončení filmu jsme se vydali do nedalekého zámku, kde jsme absolvovali školu animace – několik stanovišť, kde si děti mohly (s odbornou pomocí) vyzkoušet různé animační techniky. Děti byly zpočátku rozpačité, ale ve finále vytvořili několik kratičkých animovaných sekvencí a nechtěly odejít.

Jejich nadšení nás podpořilo v myšlence zřídit ve škole animační koutek a založit kroužek animace.

Z. Krausová, vychovatelka ŠD