Český den proti rakovině 2024

autor: | 16. května 2024 | Akce školy, Aktuality

Ve středu 15. května 2024 proběhl již 28. ročník květinové sbírky organizace Ligy proti rakovině Praha s tematickým zaměřením na prevenci rakoviny prsu a screeningové programy.

Jako v předchozích letech, tak i letos se naše škola akce účastnila. Žlutou kytičku s tmavě růžovou stužkou si ve škole koupili nejenom žáci, ale i učitelé, vychovatelky, asistentky, kuchařky, uklízečky, prostě všichni zaměstnanci. Odpoledne se do prodeje zapojila školní družina a s plným košíčkem vyrazila do ulic našeho městečka. Kytičku si tak mohl připnout každý, kdo chtěl dvacetikorunou přispět. Bohužel letošní zájem nebyl tak velký a část zůstala neprodána. Pro rok 2024 tak přispějeme na sbírkový účet částkou přes 3 000 Kč, která poputuje pořádající organizaci. Shromážděné finanční prostředky budou následně předány institucím, jenž se specializují na léčbu a prevenci rakoviny.

Všem, kteří přispěli, srdečně děkuji.

Mgr. Miroslava Sochová

Ve středu 15. května 2024 proběhl již 28. ročník květinové sbírky organizace Ligy proti rakovině Praha s tematickým zaměřením na prevenci rakoviny prsu a screeningové programy.

Jako v předchozích letech, tak i letos se naše škola akce účastnila. Žlutou kytičku s tmavě růžovou stužkou si ve škole koupili nejenom žáci, ale i učitelé, vychovatelky, asistentky, kuchařky, uklízečky, prostě všichni zaměstnanci. Odpoledne se do prodeje zapojila školní družina a s plným košíčkem vyrazila do ulic našeho městečka. Kytičku si tak mohl připnout každý, kdo chtěl dvacetikorunou přispět. Bohužel letošní zájem nebyl tak velký a část zůstala neprodána. Pro rok 2024 tak přispějeme na sbírkový účet částkou přes 3 000 Kč, která poputuje pořádající organizaci. Shromážděné finanční prostředky budou následně předány institucím, jenž se specializují na léčbu a prevenci rakoviny.

Všem, kteří přispěli, srdečně děkuji.

Mgr. Miroslava Sochová