1. října – Světový den zvířat – DEN PLNÝ ZVÍŘÁTEK

 

V pátek 4.10. se žáci druhé třídy do školy obzvláště moc těšili. Den jim začal výukovým programem od zkušených ochránců přírody. V rámci projektu Green Life se dozvěděli něco o záchraně nosorožců v Africe.

Druhou vyučovací hodinu si ukázali na mapě, kde taková Afrika leží, jak hodně je od České republiky vzdálená. I nadále si povídali o zvířátkách, protože věděli, že zvířátka mají tento den svůj svátek. Zjistili, proč se vlastně slaví 4.10. na Františka. Právě František z Assisi byl ochráncem všech týraných, nemocných a opuštěných zvířat a stal se tak jejich patronem. Žáci se zamýšleli nad významem přátelství se zvířaty, která nám pomáhají, dávají smysl našemu životu a obohacují nás. Ve třídě si ještě zahráli „běhací“ diktát, jak jinak než se zvířátky a zvířátka také hledali ukrytá ve slovech. Poslechli a zazpívali si několik písniček o nich a na poslední hodinu vyrazili do chovatelské třídy. Každý z dětí donesl nějakou dobrůtku. Jablíčko, mrkev, granulky, sušené ovoce a nechyběl ani tvrdý chléb. Přivítal je želvák Evžen boucháním do skla a zvědavé, kdo to přišel, byly i jejich adoptované činčilky. Vymýšleli jména, kterými je pojmenují. Zatím se ještě neshodli, určitě to bude brzy. No a protože se právě učí abecedu a také pracovat ve skupinách, vymýšleli zvířátka na jednotlivá písmenka a zapisovali do pracovních listů.

Nakonec zvířátka nakrmili a odcházeli do družiny a domů. Nikdo z nich nevěřil, že už je konec vyučování.

Jana Pancová, třídní učitelka