Den stromů

autor: | 31. října 2019 | Akce školy, Aktuality

Jak druháci oslavili DEN STROMŮ

Určitě každý ví, že i stromy mají svůj den D. V ČR je tato tradice již od roku 1906 (přerušila ji jen válka a komunistický režim) a znovu obnovena byla pak v roce 2000.

Den stromů se nyní slaví 20. října nejen v České republice, ale i v ostatních zemích v Evropě.

Vstupenkou na oslavu byl balíček sběru, na podporu záchrany stromů.

Co by to bylo za oslavu, kdybychom se museli učit, pomysleli si žáci, když přišli do školy. Učebnice a pracovní sešity zůstaly tedy schované.

Pravda je, že se krásně učilo i bez nich. Hlavně se žáci učili prvouku, pracovali ve skupinách – poznávali stromy, jejich větve, kůru, listy a plody, vydali se do přírody.

I hodiny výtvarné výchovy a pracovních činností byly pestré. Žáci pozorovali pestrou paletu barev v podzimní přírodě, zdobili se navzájem, tvořili společně velikou kytici z listů….

Během dne několikrát zazněla písnička Stromy od Z. Svěráka a J. Uhlíře. S končícím dnem si většina žáků už prozpěvovala refrén této krásné písně.

Po celý den byli žáci moc šikovní, spolupracovali, měli bezva náladu, která je provázela i cestou domů ze školy.

Jana Pancová, třídní učitelka