Druháci v Harrachově

autor: | 21. června 2012 | Akce školy

V Harrachově

 

 
 
 

Letošní školu v přírodě prožili druháci z Ekoškoly Dubá na horách, v penzionu SUNSKI v centru Harrachova. Pobyt se uskutečnil od 11.6. -15.6.6 2012 . Děti v rámci pobytu navštívili místní sklárnu, odkud si odnesli kromě zajímavých informací i skleněné dárečky. Krkonošské muzeum Šindelka, jehož název je odvozen od místa výroby šindelů, děti přivítalo v úterý. Děti si mohly na modelu vyzkoušet plavení dřeva,velmi pracný postup  výroby šindelů viděly na videu a prohlédly si i posledního medvěda uloveného v Krkonoších. Středeční dopoledne vyplnil atletický trojboj. Závodilo se v běhu, hodu a skoku. Odpolední počasí vylákalo k jízdě lanovkou na Čertovu horu do výšky1 020 m.n.m.. Ze čtvrtečního pobytu v lese byla asi nejveselejší návštěva a projížďka na bobové dráze a mlsaní pizzy. Večer se pak hodnotilo a vyznamenávalo. Za ranní rozcvičky, za úklid v pokojích, za přežití všech aktivit pobytu. Každý si domů vezl vlastnoručně psanou i kreslenou kroniku, aby mohl rodičům ukázat, co všechno za týden zažil. V penzionu chutnalo i se dobře bydlelo. Děkujeme MěÚ Dubá za úhradu dopravy. Děkujeme rodičům za důvěru v nás vloženou.

Jana a Pavel Maškovi

Ve sklárně

 

Na lanovce

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Čertova horaMumlavský vodopád

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

Bobová dráha