Duben ve školní družině

autor: | 4. května 2024 | Akce školy, Aktuality, Školní družina

DUBEN  V ŠD 1

Měsíc duben je ve znamení pálení čarodějnic, a tak jsme temperovými barvami  kreslili plakáty čarodějnic pro výzdobu zahrady v MŠ. Chodili  jsme ven na hřiště a průlezky a  vyráběli  jsme záložky do knih ve tvaru zajíce. Na chodbu žáci namalovali svůj návrh na míč. Na  želvu Evžena nezapomínáme a trháme mu zelené lístky ze zahrady. Baví nás  hrát si  s legem a tvořit obrázky na magnetické tabulce. V závěru měsíce jsme vyráběli králíka z klobouku.

Lenka Treutnerová, vychovatelka

Duben v ŠD 2

V dubnu jsme nezůstali za kamny, udělalo se teplo a začali jsme chodit ven. Oprášili jsme vozítka, míče a švihadla. Na školní zahradě jsme obnovili bylinkový záhon. Na zápis do první třídy jsme vyráběli dárečky na Čtyřlístkové téma, s čímž nám pomohla i děvčata z 6. třídy. Na starost jsme dostali výzdobu tří májek. Školní chodbu jsme vyzdobili obrázky barevných květin. Celý duben jsme malovali temperovými barvami veliké čarodějnice, kterými jsme pak vyzdobili zahradu MŠ, kde jsme pak společně s dětmi z MŠ strávili krásné čarodějnické dopoledne.

Zdena Krausová, vychovatelka