Exkurze do Prahy aneb „Věda není nuda“

autor: | 14. prosince 2012 | Akce školy, Doporučujeme

O tom se mohli přesvědčit žáci druhého stupně naší školy 21. 11. 2012, kdy za podpory SRPŠ při ZŠ Dubá vyrazili na výzkumný a vzdělávací program do Prahy.Zúčastnili se exkurze do ÚAV J.Heyrovského ČR a Českého rozhlasu v Praze, potom vyrazili na Petřín.

A jak si to užili?

 

           “ V ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského jsme si osvojili základy práce s chemickými látkami a zkoušeli různé fyzikální pokusy – zapojovali el. obvod, nahlédli do nanolaboratoře,pak jsme sestavovali molekuly organických sloučenin a ještě jsme si zopakovali měření pH roztoků.V Českém rozhlase jsme se dozvěděli něco o jeho historii, svezli se „pater nosterem“ (výtahem, který jezdí kolem dokola), prohlédli si studia a paní učitelka si vyzkoušela hlasatelství zpráv. 

Na Petřínskou rozhlednu jsme se nakonec kvůli špatné viditelnosti nedostali, místo toho jsme navštívili zrcadlové museum, ve kterém jsme se velmi pobavili.

 

 

            Byl to příjemně strávený, ale i namáhavý den.“ 

Ondřej Vít a Martina Holíková, 9. ročník

„Výlet se mi moc líbil, nejen že jsme všichni pochytili mnoho zajímavostí, ale také si užili mnoho zábavy a domů jsme jeli unavení z dlouhého pěkného dne.“

Nikola Koubková, 9. ročník